Ckt/Paradigms/to X

From ProAlKi

Jump to: navigation, search

The intransitive and transitive indicative paradigms for Chuckchi verbs taken from Boas (1922).


Intransitive Transitive
1s ΣΣstemgaekgaekgaek
1p ΣΣstemmekmekmek
2s ΣΣstemgigigi
2p ΣΣstemtektektek
3s ΣΣstemgigigi
3p ΣΣstemgaetgaetgaet


1s 1p 2s 2p 3s 3p
1s leleleΣΣstemgetgetget leleleΣΣstemtektektek ΣΣstemgaengaengaen ΣΣstemnetnetnet
1p metmetmetΣΣstemgetgetget metmetmetΣΣstemtektektek ΣΣstemgaengaengaen ΣΣstemnetnetnet
2s ΣΣstemgigigi ΣΣstemgigigi ΣΣstemgaengaengaen ΣΣstemnetnetnet
2p ΣΣstemtektektek ΣΣstemtektektek ΣΣstemtketketke ΣΣstemtketketke
3s ΣΣstem neneneΣΣstemmekmekmek neneneΣΣstemgetgetget neneneΣΣstemtektektek ΣΣstemninninnin ΣΣstemnininninnetnetnet
3p neneneΣΣstemumumum neneneΣΣstemmekmekmek neneneΣΣstemgetgetget neneneΣΣstemtektektek neneneΣΣstemgaengaengaen neneneΣΣstemnetnetnet


HelpMinimiseRefresh Color Switcher v0.9rc1 Beta

Personal tools
Namespaces
Variants
Actions
Navigation
Help
Templates
Toolbox